Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2011, sygn. ILPP1/443-548/11-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-548/11-2/BD
1. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w drugiej z opisanych wyżej sytuacji, tj. wówczas, kiedy kwoty z tytułu refundacji nie wpływają bezpośrednio na rachunek bankowy podatnika, ale zgodnie z zawartą umową cesji wierzytelności, wpływają bezpośrednio na rachunek bankowy Cesjonariusza, czyli hurtowni farmaceutycznej?
2. Kiedy powstaje przychód podatkowy w podatku dochodowym w obydwu opisanych wyżej sytuacjach?
3. Jeśli obowiązek w podatku od towarów i usług i/lub moment powstania przychodu podatkowego powstawałby w chwili uznania rachunku bankowego Cesjonariusza, to jakimi dokumentami źródłowymi fakt ten powinien być udokumentowany?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2, § 6 i § 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o. o. Spółka komandytowa, przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2011 r. (data wpływu 28 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie
- powstania obowiązku podatkowego w przypadku cesji otrzymywanej refundacji na wierzyciela jest nieprawidłowe,
- udokumentowania otrzymania na konto refundacji przez cesjonariusza jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w przypadku cesji otrzymywanej refundacji na wierzyciela oraz udokumentowania otrzymania na konto refundacji przez cesjonariusza.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty