Interpretacja indywidualna z dnia 25.03.2010, sygn. PL/LM/830/7/CHI/2010/76, Minister Finansów, sygn. PL/LM/830/7/CHI/2010/76
Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.
ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ
Na podstawie art. 14e ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.) Minister Finansów, z urzędu, dokonuje zmiany interpretacji indywidualnej wydanej w dniu 28 sierpnia 2009 r. Nr IPPB2/436-215/09-2/MZ przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie działającego w imieniu Ministra Finansów na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), dotyczącej opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki osobowej. Minister Finansów stwierdza, iż stanowisko zawarte we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej z dnia 3 czerwca 2009 r., złożonym przez spółkę akcyjną - dalej zwanej Spółką, w części dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
Dnia 12 czerwca 2009 r. został złożony ww. wniosek do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania czynności polegającej na wniesieniu do spółki osobowej znaków towarowych tytułem wkładu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest spółką należącą do grupy kapitałowej I.
Na dzień złożenia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej I. rozważała przeprowadzenie restrukturyzacji zakładającej utworzenie podmiotu (spółki celowej) lub podmiotów (spółek celowych), którego (których) zadaniem będzie zarządzanie prawami własności intelektualnej należących do wszystkich spółek z przedmiotowej grupy kapitałowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty