Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2009, sygn. ILPP2/443-647/09-4/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-647/09-4/AD
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia VAT od nabywanego paliwa do samochodu o którym mowa w przedstawionym stanie faktycznym?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2009 r. (data wpływu 20 maja 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 29 lipca 2009 r. (data wpływu 4 sierpnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od paliwa do samochodu specjalnego sanitarnego do przewozu osób niepełnosprawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od paliwa do samochodu specjalnego sanitarnego do przewozu osób niepełnosprawnych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 29 lipca 2009 r. (data wpływu 4 sierpnia 2009 r.) o doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób niepełnosprawnych. Jest to działalność opodatkowana podatkiem VAT sklasyfikowana do grupowania PKWiU 60.23.14-00.00. Polega na przewozie dzieci niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Do wykonywania działalności Zainteresowany nabył samochód specjalny. Liczba miejsc siedzących 9. W dowodzie rejestracyjnym rodzaj pojazdu: samochód specjalny, sanitarny przewóz osób niepełnosprawnych. Wnioskodawca posiada zaświadczenie z podstawowej oraz okręgowej stacji kontroli pojazdów potwierdzające, iż jest to samochód specjalny. Jest odpowiednio przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, nie posiada foteli siedzących tylko wolną przestrzeń na której można umieścić i zabezpieczyć wózki. Auto posiada odpowiednio dostosowaną podłogę do przemieszczania wózków oraz windę hydrauliczną umożliwiającą umieszczanie osób niepełnosprawnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty