Interpretacja indywidualna z dnia 02.03.2009, sygn. IBPBI/2/423-1152/08/BG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1152/08/BG

Czy Spółka może zapłacony w Chinach podatek income tax odliczyć od podatku dochodowego zapłaconego w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 03 grudnia 2008 r. (data wpływu do tut. BKIP w dniu 11 grudnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od podatku dochodowego zapłaconego w Polsce, podatku zapłaconego w Chinach jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2008 r. wpłynął do tut. BKIP ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od podatku dochodowego zapłaconego w Polsce, podatku zapłaconego w Chinach.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zawarła umowę z kontrahentem z Chińskiej Republiki Ludowej (zwany dalej licencjobiorcą). Przedmiotem umowy jest odpłatne świadczenie przez Spółkę na rzecz licencjobiorcy następujących usług: udzielenie licencji, udostępnienie know-how, projekt procesowy i dokumentacja techniczna, prace inżynieryjne i trening (na wyżej wymienione usługi została określona w umowie cena ryczałtowa, płatna w częściach) świadczenie usług technicznych o charakterze nadzorów eksperckich świadczonych w siedzibie licencjobiorcy i na miejscu budowy instalacji chemicznej - przemysłowej w Chinach, która to instalacja będzie wytwarzała produkt. Na te usługi została ustalona w umowie stawka dzienna, a kwota należna za te usługi była wyliczona w sposób następujący: stawka dzienna x ilość dni przepracowanych przez specjalistów delegowanych przez Spółkę na miejsce świadczenia tych usług w Chinach. Przedmiot ww. umowy jest typowy dla transakcji odpłatnego transferu procesów przemysłowych i produkcyjnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne