04.12.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2008, sygn. IPPB5/423-57/08-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-57/08-2/PS

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 15.09.2008r. (data wpływu 28.09.2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie art. 5 konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych (Dz. U z 2006 roku, Nr 250, poz. 1840) dalej umowa polsko angielska - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.09.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie art. 5 umowy polsko angielskiej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką prawa brytyjskiego z siedzibą w Londynie, działającą w branży nowych technologii. Spółka zamierza zakupić od polskiego podmiotu T Polska Sp. z o.o. (dalej: T Polska) urządzenia przemysłowe (środki trwałe), wykorzystywane do produkcji, w tym linie technologiczne, linie produkcyjne, wyposażenie techniczne itp. (dalej: urządzenia przemysłowe). W skład urządzeń przemysłowych nie będą wchodzić jakiekolwiek nieruchomości (tj. grunty lub budynki). Dla celów transakcji zakupu przedmiotowych urządzeń Spółka posłuży się polskim numerem VAT. Nabywane urządzenia przemysłowe znajdują się na terytorium Polski. Następnie Spółka planuje zawrzeć z T Polska umowę leasingu (dalej: umowa) dotyczącą wybranych lub wszystkich urządzeń przemysłowych zakupionych wcześniej od T Polska na podstawie umowy T Polska będzie wykorzystywał za wynagrodzeniem urządzenia przemysłowe na potrzeby prowadzonej na terytorium Polski działalności gospodarczej. Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych w Wielkiej Brytanii od oddanych w leasing urządzeń przemysłowych na rzecz T Polska. Leasing przedmiotowych urządzeń będzie dokumentowany fakturą VAT wystawianą przez Spółkę, posługującą się brytyjskim numerem VAT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne