Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2008, sygn. IPPB2/415-1186/08-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-1186/08-4/JK
UZASADNIENIE
Pismem z dnia 17.11.2008 r. (data wpływu: 21.11.2008 r.) Wnioskodawczyni uzupełniła przedmiotowy wniosek informując, iż ewentualna korekta zeznania podatkowego dotyczy lat: 2004 i 2005.
W sprawie przygotowania dokumentów mogących stanowić podstawę do dokonania korekty Wnioskodawczyni wystąpiła do Prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie Finansowego Serwisu N Sp. z o.o. oraz Syndyka masy upadłości Serwisu N Sp. z o.o. Zwróciła się m.in. o sporządzenie zestawień obejmujących analizę salda transakcji walutowych zawartych przez firmę w okresie IV-XII 2004 r., I-XII 2005 r., czyli w okresie, za który Wnioskodawczyni odprowadziła podatek, oraz informacji potwierdzających brak możliwości realizacji tych wierzytelności.
Według posiadanych danych wynikających m.in. z dokumentacji dotyczącej tak postępowania upadłościowego, jak i śledztwa prokuratorskiego, firma nie dysponuje majątkiem ani środkami mogącymi zaspokoić roszczenia Wnioskodawczyni nawet na poziomie zwrotu wpłaconego kapitału.
W tej chwili Wnioskodawczyni nie jest w stanie określić, jakie konkretnie dokumenty otrzyma od Syndyka i/lub Prokuratora. Zważywszy jednak, że w PIT-8C, stanowiących podstawę do sporządzenia pierwotnych zeznań, N ewidentnie fałszował rzeczywistość, kreując nieistniejące zyski. Wnioskodawczyni ma prawo przypuszczać, że dokumentacja przedstawiona przez Syndyka i/lub Prokuratora potwierdzi wnioski wynikające z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego i pozwoli na sporządzenie rzetelnej korekty zeznań.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty