10.04.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2008, sygn. IPPP1-443-265/08-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-265/08-2/JL

Czy opisane we wniosku usługi, świadczone przez Spółkę na rzecz usługobiorców posiadających siedzibę na terytorium Wielkiej Brytanii, stanowić będą usługi przetwarzania danych i dostarczania informacji w rozumieniu art. 27 ust. 4 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) podlegające opodatkowaniu w miejscu, w którym usługobiorca ma siedzibę, zgodnie z art. 27 ust. 3 pkt 2 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2008 r. (data wpływu 15 lutego 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług przetwarzania danych i dostarczania informacji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług przetwarzania danych i dostarczania informacji.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza prowadzić na terenie Polski działalność w zakresie przetwarzania danych zawartych w kodach PIN, kodach kreskowych itp., znajdujących się na dostarczanych Spółce kuponach lub voucherach. Wystawcy kuponów (producenci, detaliści, wydawcy gazet, linie lotnicze itp.) wydają je konsumentom różnych dóbr m.in. poprzez umieszczenie ich na opakowaniu produktu, wręczenie przy zakupie określonych towarów lub ich określonej ilości, wysyłanie pocztą itp. Klienci posiadający takie kupony mogą je następnie wymieniać w punkcie detalicznym na konkretny towar, otrzymać rabat na dokonane zakupy lub zwrot Części ceny produktu, otrzymać punkty w programie lojalnościowym itp. Detalista, który spełni na rzecz klientów świadczenia, do których uprawniają kupony, będzie je następnie wysyłać do Spółki, aby za jej pośrednictwem dokonać rozliczenia z producentem lub otrzymać zwrot poniesionych we wskazany wyżej sposób kosztów od wystawców kuponów. Kupony i vouchery dostarczane Spółce zawierają informacje dotyczące wartości przysługującego klientowi rabatu, warunków korzystania z promocji, a przede wszystkim spersonalizowany numer identyfikacyjny. Niektóre z kuponów zawierają także informacje na temat konsumenta niezbędne do utworzenia bazy danych lub określenia grupy docelowych klientów. Wnioskodawca będzie świadczyć usługi polegające na zbieraniu informacji zakodowanych na dostarczonych do niej kuponach. Kody znajdujące się na kuponach będą przez Spółkę skanowane lub wprowadzane tonowo a informacje w nich zawarte odczytywane elektronicznie i przekazywane do specjalistycznego systemu komputerowego wykorzystywanego przez Spółkę.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne