Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2007, sygn. ILPP2/443-26/07-2/GZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-26/07-2/GZ
Czy dostawa towarów na rzecz niemieckiego kontrahenta za pośrednictwem magazynu stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (dalej: WDT), o której mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) dokonaną przez LKP Sp. z o.o. (dalej: Spółka) na rzecz tego kontrahenta, a nie dwie następujące po sobie odrębne czynności opodatkowane: 1. wewnątrzwspólnotową dostawę towarów do magazynu na terytorium Niemiec stanowiącą WDT w rozumieniu art. 13 ust. 3 ustawy o VAT, oraz następującą po niej2. dostawę towarów na rzecz kontrahenta niemieckiego opodatkowaną poza terytorium Polski?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko LKP Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2007 r. (data wpływu 27 sierpnia 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostawy towarów do magazynu na terytorium Niemiec jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 sierpnia 2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostawy towarów do magazynu na terytorium Niemiec.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka zamierza dokonywać dostawy towarów na rzecz niemieckiego kontrahenta (niemieckiego podatnika podatku od wartości dodanej) w taki sposób, iż towary będą przemieszczane z terytorium Polski do magazynu położonego na terytorium Niemiec, po czym - po wywołaniu towaru przez niemieckiego kontrahenta - towary będą pobierane przez tego kontrahenta w celu wykorzystania w procesie produkcji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty