Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 05.03.2007, sygn. 1021 POS 141 144 177 (III/443/31/06/AO, Urząd Skarbowy w Sieradzu, sygn. 1021 POS 141 144 177 (III/443/31/06/AO
Czy opisana we wniosku dokumentacja dotycząca zdarzeń niedostarczenia towaru przez przewoźnika do odbiorcy jest prawidłowa w świetle obowiązujących przepisów podatkowych?Czy zasadne jest wystawienie w opisanych przypadkach faktury korygującej bez możliwości potwierdzenia przez potencjalnego odbiorcę ?Czy dokumentacja ta jest wystarczająca jako dowód, że nie doszło do transakcji sprzedaży, wobec czego wystawiona faktura VAT nie rodzi obowiązku zapłaty wykazanego w niej podatku ?
W dniu 06 grudnia 2006 r. firma T-K Spółka Jawna x wystąpiła z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego. Z wniosku wynika następujący stan faktyczny. Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi sprzedaż hurtowa przypraw. Zamówiony telefonicznie, faxem bądź elektronicznie towar wraz z dokumentem sprzedaży, firma dostarcza do swoich klientów za pośrednictwem firm przewozowych takich jak: R..., Sch... . Jednostka informuje, że zdarzają się przypadki zaginięcia całej zawartości paczki (przesyłki). Ponadto z przyczyn losowych, np. kradzieży, zalania, uszkodzenia, towar nie zostaje dostarczony do kupującego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty