11.01.2006 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 11.01.2006, sygn. PDOP/423-16/05/06, Urząd Skarbowy w Sopocie, sygn. PDOP/423-16/05/06

Według jakiego kryterium należy dokonać podziału wydatków, na wydatki które Spółka zaliczać może do kategorii kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia i na wydatki, których zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odroczone powinno zostać do czasu wykazania przychodu podatkowego, w szczególności, czy koszty ponoszone na działalność bieżącą Spółki takie jak koszty najmu siedziby, koszty zakupu wyposażenia, wynagrodzenie pracowników, koszty doradztwa prawnego związanego z bieżącym funkcjonowaniem Spółki oraz inne koszty nie mające bezpośredniego, jednoznacznego i wyłącznego związku z umową, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, ewentualnie w ramach odpisów amortyzacyjnych dokonanych od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dany środek trwały wprowadzono do ewidencji?

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E N I E

Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 września 1997 roku - Ordynacja podatkowa ( tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) - po rozpatrzeniu wniosku Spółki z o.o.z dnia 28.10.2005 roku (wpływ do tut. Organu 02.11.2005r.) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U.Nr 54, poz. 654 z późn.zm.), w sprawie:

  • Według jakiego kryterium należy dokonać podziału wydatków, na wydatki które Spółka zaliczać może do kategorii kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia i na wydatki, których zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odroczone powinno zostać do czasu wykazania przychodu podatkowego, w szczególności, czy koszty ponoszone na działalność bieżącą Spółki takie jak koszty najmu siedziby, koszty zakupu wyposażenia, wynagrodzenie pracowników, koszty doradztwa prawnego związanego z bieżącym funkcjonowaniem Spółki oraz inne koszty nie mające bezpośredniego, jednoznacznego i wyłącznego związku z umową, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, ew. w ramach odpisów amortyzacyjnych dokonanych od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dany środek trwały wprowadzono do ewidencji?
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne