Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.08.2005, sygn. PPB II/415-7/, Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie, sygn. PPB II/415-7/
Czy dofinansowanie do kolonii i obozów dla dzieci, jeżeli wpłata dokonana jest na rzecz pośrednika, korzysta ze zwolnienia od podatku?
Pytanie podatnika
Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie wynika, że ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dokonywane są dopłaty do pobytu zorganizowanego w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką, pobytem na leczeniu sanatoryjnym w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu - dzieci i młodzieży do lat 18. Organizatorami imprez są podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, jak również inne podmioty np. Kościół, Katolickie Ognisko Wychowawcze.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
