Postanowienie SN z dnia 7 czerwca 2017 r., sygn. II PZ 8/17
Brak rozstrzygnięcia o zasadności rozwiązania stosunku pracy (art. 52 k.p.) i poprzestanie tylko na stwierdzeniu naruszenia przepisów o rozwiązywaniu umów, które to rozstrzygnięcie sąd drugiej instancji uznaje za nieprawidłowe, może być uznane za brak rozpoznania istoty sprawy (art. 386 § 4 k.p.c.) w aspekcie zażalenia z art. 3941 § 11 k.p.c.
Biuletyn SN Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych nr 6/2017
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Bohdan Bieniek (przewodniczący)
SSN Zbigniew Korzeniowski (sprawozdawca)
SSN Bogusław Cudowski
w sprawie z powództwa K. G. przeciwko P. SA w [...] o przywrócenie do pracy i zapłatę wynagrodzenia chorobowego, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 7 czerwca 2017 r., zażalenia strony pozwanej od wyroku Sądu Okręgowego w [...] z dnia 13 grudnia 2016 r., sygn. akt IV Pa .../16,
oddala zażalenie.
Uzasadnienie
Sąd Okręgowy w [...] wyrokiem z 13 grudnia 2016 r. uchylił wyrok częściowy Sądu Rejonowego w [...] z 22 czerwca 2016 r. w części oddalającej powództwo K. G. o przywrócenie do pracy a zasadzającej mu odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia i w tym zakresie przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Pozwana spółka P. rozwiązała z powodem umowę o pracę na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 k.p., zarzucając naruszenie nietykalności cielesnej I. G.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty