Wyrok SN z dnia 26 marca 1998 r. sygn. I PKN 565/97
Wskazanie w piśmie wypowiadającym pracownikowi umowę o pracę utraty zaufania pracodawcy do pracownika wystarczająco konkretyzuje tę przyczynę w kontekście znanych pracownikowi zarzutów, postawionych mu wcześniej przez pracodawcę.
Przewodniczący SSN: Józef Iwulski
Sędziowie SN: Adam Józefowicz (sprawozdawca), Jerzy Kwaśniewski
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 26 marca 1998 r. sprawy z powództwa Karola K. przeciwko „E.” Kompanii Energetycznej - Spółce Akcyjnej w G. o przywrócenie do pracy, na skutek kasacji powoda od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku z siedzibą w Gdyni z dnia 23 września 1997 r. [...]
oddalił kasację i zasądził od Karola K. na rzecz „E.” Kompanii Energetycznej - Spółce Akcyjnej w G. kwotę 10 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Powód Karol K. wystąpił z powództwem przeciwko „E.” [...] Kompanii Energetycznej SA w G. o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę, pomimo sprzeciwu związku zawodowego.
Pozwana Spółka wniosła o oddalenie powództwa twierdząc, że wypowiedzenie umowy o pracę było uzasadnione z tego względu, iż powód naruszył podstawowy obowiązek dbałości o mienie zakładu i obowiązujące go zasady wykonywania pracy oraz umożliwiał innym pracownikom uzyskiwanie nieuzasadnionego wynagrodzenia za pracę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty