Wyrok NSA z dnia 11 maja 2021 r., sygn. II OSK 1884/18
Cecha "trwałego związania z gruntem", o której mowa w art. 3 pkt 5 Prawa budowlanego, sprowadza się do posadowienia obiektu budowlanego na tyle trwale, by zapewnić mu stabilność i możliwość przeciwdziałania czynnikom zewnętrznym mogącym go zniszczyć lub spowodować przesunięcie czy przemieszczenie w inne miejsce.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Roman Hauser Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Siegień (spr.) Sędzia NSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz po rozpoznaniu w dniu 11 maja 2021 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej [...]S.A. w [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 22 lutego 2018 r., sygn. akt II SA/Kr 21/18 w sprawie ze skargi [...]S.A. w [...] na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2017 r., znak: [...] w przedmiocie sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z 22 lutego 2018 r., sygn. akt II SA/Kr 21/18 oddalił skargę [...]S.A. w [...] na decyzję Wojewody [...] z [...] listopada 2017 r., znak: [...] wydaną w przedmiocie sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych polegających na "Instalacji obiektu tymczasowego - mobilnego masztu telekomunikacyjnego stacji bazowej sieci [...]S.A. nr [...][...] wraz z systemem anten sektorowych, anteną radiolinią oraz urządzeniami sterującymi na działce nr [...], obręb [...], jednostka ewidencyjna [...]".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty