Wyrok NSA z dnia 30 listopada 2016 r., sygn. II GSK 3654/16
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Małgorzata Rysz Sędzia del. WSA Magdalena Maliszewska (spr.) po rozpoznaniu w dniu 30 listopada 2016 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej B. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 16 marca 2016 r., sygn. akt II SA/Go 1026/15 w sprawie ze skargi B. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w R. z dnia [...] października 2015 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 16 marca 2016 r. w sprawie sygn. akt: II SA/Go 1026/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim oddalił skargę B.P. (dalej: skarżąca kasacyjnie, strona) na decyzję Dyrektora Izby Celnej w R.z dnia 9 października 2015 r w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej w kwocie 5 000 zł za wykonywanie w dniu [...] grudnia 2014 r. przewozu drogowego pojazdem marki V.nr rej. [...] wyposażonym w cyfrowe urządzenie rejestrujące, do którego podłączone zostało niedozwolone urządzenie dodatkowe w postaci magnesu, wpływające na jego niewłaściwe funkcjonowanie, polegające na nierejestrowaniu wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim przyjął jako podstawę orzekania następujący stan faktyczny.
W dniu [...] grudnia 2014r. o godz. 11:05 na drodze krajowej nr 18, na zjeździe na stację paliw BP J., został zatrzymany do kontroli drogowej przez uprawnionych funkcjonariuszy celnych ciągnik samochodowy marki V. o nr rej. [..] wraz z naczepą ciężarową marki [...]o nr rej. [...], prowadzony przez M. S., którym realizowany był przez B. P. . W toku czynności kontrolnych ujawniono, że kierowca wykonywał przewóz pojazdem wyposażonym w cyfrowe urządzenie rejestrujące, do którego podłączone zostało niedozwolone urządzenie dodatkowe (magnes podłączony do impulsatora skrzyni biegów ) wpływające na niewłaściwe funkcjonowanie tachografu w taki sposób, że gdy pojazd poruszał się na tachografie i na wydruku z tachografu rejestrował się zapis odpoczynku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty