20.04.2016 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 20 kwietnia 2016 r., sygn. II GSK 2389/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Wojciech Kręcisz (spr.) Sędzia NSA Hanna Kamińska Sędzia NSA Joanna Sieńczyło-Chlabicz Protokolant Nina Pruk po rozpoznaniu w dniu 20 kwietnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T. S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 30 maja 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 54/14 w sprawie ze skargi Telewizji Polskiej S.A. w W. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] października 2013 r., nr [...] w przedmiocie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od T. S.A. w W. na rzecz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 30 maja 2014 r., oddalił skargę T. S.A. z siedzibą w W. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 28 [...] 2013 r. w przedmiocie udzielenia koncesji.

Z uzasadnienia wyroku Sądu I instancji wynika, że za podstawę rozstrzygnięcia przyjął on następujące ustalenia.

Decyzją z dnia 4 [...] 2013 r., Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udzielił skarżącej koncesję na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym, programu telewizyjnego pod nazwą "T.". Opłata za udzielenie koncesji wyniosła [...] zł.

Pismem z dnia 17 [...] 2013 r., skarżąca wniosła o ponowne rozpatrzenie sprawy w części określającej wysokość opłaty koncesyjnej. Jej zdaniem, opłata za udzielenie koncesji powinna wynosić [...] zł. W uzasadnieniu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, T. wskazała na brak podstaw do ustalenia opłaty koncesyjnej dla nadawcy publicznego powołanego w celu świadczenia misji publicznej. Zdaniem spółki, przepisy rozdziału "Radiofonia i telewizja publiczna" zawarte w ustawie z 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2011 r. Nr 43, poz. 226, ze zm.) nie nakładają na telewizję publiczną opłaty koncesyjnej, również w punkcie wspominającym o koncesji dla programów o charakterze wyspecjalizowanym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne