02.12.2015

Wyrok NSA z dnia 2 grudnia 2015 r., sygn. II OSK 832/14

Jako obowiązujący porządek prawny wskazuje się zarówno obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, jak również istniejące w obrocie prawnym decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Małgorzata Stahl Sędziowie sędzia NSA Zdzisław Kostka sędzia del. WSA Anna Szymańska /spr./ Protokolant starszy inspektor sądowy Marcin Sikorski po rozpoznaniu w dniu 2 grudnia 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej P. Sp. z. o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 14 listopada 2013 r. sygn. akt II SA/Gl 675/13 w sprawie ze skargi P. Sp. z. o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 14 listopada 2013r. (sygn. akt II SA/Gl 675/13) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę P. Sp. z o.o. w W. (dalej także jako: skarżący lub skarżący kasacyjnie) na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2012r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Stan faktyczny sprawy przyjęty przez Sąd wojewódzki był następujący. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] wskazaną wyżej decyzją z dnia [...] grudnia 2012r. uchyliło decyzję Prezydenta Miasta S. nr [...] z dnia [...] października 2012r. i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji. Uchyloną natomiast przez organ odwoławczy decyzją Prezydent Miasta S. ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej na rzecz inwestora P. Sp. z o.o. Przedmiotowa stacja bazowa przewidziana była do realizacji na zabudowanej budynkiem mieszkalnym i garażem działce nr [...], obręb Kazimierz, położonej przy ul. A. [...] w S. Z dołączonej do wniosku dokumentacji technicznej wynikało, że przedmiotowa inwestycja składać się będzie z wolnostojącego, stalowego masztu antenowego o wysokości 33 m i powierzchni zabudowy 100 m² (10m x10m). Na maszcie przewidziano do zainstalowania 3 anteny sektorowe UMTS typu Kathrein emitujące pola elektromagnetyczne o częstotliwości 2100 MHz oraz 3 anteny sektorowe GSM typu Kathrein emitujące pola elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz. Zarówno anteny UMTS, jak i GSM miały pracować w azymutach 0º, 120º i 240º.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne