Wyrok NSA z dnia 24 lutego 2011 r., sygn. II FSK 1326/09
Literalne odczytanie art. 168 § 2 O.p. przemawia za uznaniem, iż "treść żądania" to nic innego, jak wskazanie czego podatnik się domaga, w przypadku zaś pisma inicjującego postępowanie - określenie przedmiotu postępowania.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Grzegorz Krzymień, Sędziowie NSA Tomasz Zborzyński(sprawozdawca), del. WSA Beata Cieloch, Protokolant Magdalena Gródecka, po rozpoznaniu w dniu 24 lutego 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 6 maja 2009 r., sygn. akt I SA/Bd 78/09 w sprawie ze skargi J. U. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia 23 października 2008 r., nr [...] w przedmiocie nadpłaty w opłacie targowej oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uwzględnił skargę J.U. i uchylił postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia 23 października 2008 r. w przedmiocie pozostawienia bez rozpoznania wniosku o stwierdzenie nadpłaty w opłacie targowej.
W uzasadnieniu wyroku Sąd wskazał, że skarżąca pismem z dnia 9 listopada 2007 r. wystąpiła do Prezydenta Miasta G. o stwierdzenie nadpłaty w opłacie targowej, uiszczanej z tytułu pozwolenia na sprzedaż w budynku (boksie) położonym na targowisku "P." w G..
W odpowiedzi organ pierwszej instancji pismem z dnia 13 grudnia 2007 r. wezwał wnioskodawczynię do sprecyzowania żądania przez wskazanie, za jakie dni ma być stwierdzona nadpłata oraz do przedłożenia dowodów zapłaty opłaty targowej za powyższy okres. Na powyższe wezwanie skarżąca nie odpowiedziała.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty