15.10.2008 Podatki

Wyrok NSA z dnia 15 października 2008 r., sygn. I FSK 1251/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Edmund Łój, Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia WSA del. Mirella Łent (sprawozdawca), Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 15 października 2008 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej S. P. sp. z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 4 kwietnia 2007 r., sygn. akt I SA/Wr 58/07 w sprawie ze skargi S. P. sp. z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 11 sierpnia 2005 r., nr [...] w przedmiocie interpretacji co do zakresu i zastosowania prawa podatkowego w podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżony wyrok i sprawę przekazuje Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnego we Wrocławiu do ponownego rozpoznania, 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz S.P. sp. z o.o. w W. kwotę 220 zł (dwieście dwadzieścia złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

I FSK 1251/07

U Z A S A D N I E N I E

Zaskarżonym wyrokiem, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, po rozpoznaniu w dniu 21 marca 2007 r. sprawy ze skargi S. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w W. na decyzję Dyrektora izby Celnej w W. z dnia 11 sierpnia 2005 r. w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego, oddalił skargę.

Wnioskiem z dnia 4 kwietnia 2005 r., spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zwróciła się do Naczelnika Urzędu Celnego o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie możliwości ustalenia przez ten organ norm dopuszczalnych ubytków powstających podczas przyjęcia, wydania i przewozu dla wyrobu akcyzowego zharmonizowanego - oleju hydraulicznego o kodzie CN 2710 19 99, dla którego nie zostały określone wysokości dopuszczalnych ubytków w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 25.03.2004r. w sprawie wysokości maksymalnych ubytków niektórych wyrobów akcyzowych (Dz. U. Nr 63, poz. 585). Strona była dostawcą wyrobu akcyzowego - oleju hydraulicznego CN 2710 19 99. Wystąpiła z pytaniem czy pomimo braku określenia w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 25 marca 2004 r. dopuszczalnych ubytków oleju hydraulicznego o kodzie CN 2710 19 99 organ celny mógł, na wniosek podatnika, zwolnić w trybie art. 5 ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym ubytki tego wyrobu od akcyzy, ustalając jednocześnie ich wysokość. Zdaniem strony było to dopuszczalne.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne