18.12.2007 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 18 grudnia 2007 r., sygn. I OSK 1728/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Izabella Kulig-Maciszewska Sędziowie Irena Kamińska (spr.) NSA Jacek Hyla Protokolant Barbara Dąbrowska po rozpoznaniu w dniu 18 grudnia 2007r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Głównego Inspektora Transportu Drogowego od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 lipca 2006r. sygn. akt VI SA/Wa 916/06 w sprawie ze skargi M. B. i W. Z. - wspólników spółki cywilnej [...] z siedzibą w M. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

I OSK 1728/06

UZASADNIENIE

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 19 lipca 2006 r. uchylił decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] w punkcie 1 i 2 oraz poprzedzającą ją decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w K. z dnia [...] w części nakładającej karę pieniężną w wysokości 8.000 zł. Dodatkowo stwierdził, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu.

W uzasadnieniu wyroku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach przeprowadzonej kontroli pojazdu marki [...] o numerze rejestracyjnym [...] należącego do M. B. i W. Z. prowadzących działalność gospodarczą pod firmą [...] s.c., [...] Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach nałożył karę pieniężną w wysokości 8.950 złotych. Na kwotę tę składały się: kara w wysokości 8.000 złotych za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji, albowiem licencja była wydana tylko na jednego wspólnika, kara w wysokości 600 złotych za nieokazanie wykresówek z 7, 9, 11,13 i 14 sierpnia 2005 r., kara w wysokości 50 złotych za skrócenie dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu transportu drogowego lub przewozu na potrzeby własne o czas do jednej godziny, kara w wysokości 100 złotych za skrócenie dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu transportu drogowego lub przewozu na potrzeby własne za każdą rozpoczętą kolejną godzinę, kara w wysokości 50 złotych za brak wpisu imienia kierowcy na wykresówce oraz kara w wysokości 150 złotych za zbyt długie zapisywanie wykresówki w skutek czego kontrola była utrudniona.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne