Wyrok NSA z dnia 3 listopada 2005 r., sygn. II OSK 152/05
Uchwalając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, rada miejska miała prawo wprowadzić ograniczenie powierzchni, która będzie przeznaczona na działalność polegającą na sprzedaży. Wynika to z uprawnień samorządu do przeznaczania określonych terenów pod konkretne funkcje.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu w dniu 3 listopada 2005 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 26 października 2004 r. II SA/Lu 394/04 w sprawie ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. na uchwałę Rady Miejskiej w Ch. z dnia 28 grudnia 2001 r. (...) w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - oddala skargę kasacyjną.
UZASADNIENIE
Wyrokiem z dnia 26 października 2004 r., II SA/Lu 394/04 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "W." Sp. z o.o. w Ch. na uchwałę Rady Miejskiej w Ch. z dnia 28 grudnia 2001 r., (...). Uchwałą powyższą został zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Ch. W par. 6 ust. 2 powyższej uchwały Rada Miejska zastrzegła, że dla projektowanych na obszarze objętym planem obiektów handlowych ustala się ograniczenie powierzchni sprzedaży do 800 m2.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty