Wyrok NSA z dnia 4 czerwca 2002 r., sygn. II SA 3103/01
W postępowaniu o unieważnienie znaku towarowego, w razie istniejącego w tym przedmiocie sporu, Urząd Patentowy nie może bez przeprowadzenia dowodu, z powołaniem się na art. 77 par. 4 Kpa przyjąć, że powszechnie znany znak innego przedsiębiorcy stanowił przeszkodę dla rejestracji znaku towarowego dla oznaczania podobnych towarów i tylko na tej podstawie unieważnić wcześniej zarejestrowany znak towarowy.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi "JJW" Jerzy W. na decyzję Urzędu Patentowego RP z 5 lipca 2001 r. (...) w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji znaku towarowego - uchyla zaskarżoną decyzję; (...).
UZASADNIENIE
Decyzją Urzędu Patentowego z dnia 17 stycznia 1997 r. (...) dokonano na rzecz "JJW" Jerzy W., zwany dalej "skarżącym", z pierwszeństwem od dnia 28 kwietnia 1994 r., rejestracji znaku towarowego słowno-graficznego "JJW" dla oznaczania m.in. następujących towarów: transmisja i reprodukcja obrazu i dźwięku, RTV, wynajem studiów filmowych i telewizyjnych oraz kabin lektorskich do dubbingu, montaż programów telewizyjnych. W świetle opisu znaku towarowego zawartego w podaniu o zarejestrowanie znaku towarowego, znak stanowi zestaw liter "JJW" w kolorze czarnym napisanych dużymi literami pisma technicznego. Pod częścią ostatniego członu litery "W" umieszczona jest w pewnej odległości od niego czarna linia łamana, dublująca ten człon. Od dolnego końca tej linii odchodzą w lewo -podkreślając litery "JJW", zaś od górnego końca w prawo -trzy nie stykające się ciągłe linie poziome w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim. Linia czerwona jest zewnętrzną, zaś niebieska - wewnętrzną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty