Nowe rozporządzenia w sprawie prac interwencyjnych, robót publicznych i refundowania wynagrodzeń młodocianych
Od 1 lipca 2014 r. organizator prac interwencyjnych musi informować starostę o każdym przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę ze skierowanym bezrobotnym oraz o zmianach w zawartej z bezrobotnym umowie o pracę. Taki wymóg jest obligatoryjnym elementem umowy o organizowanie prac interwencyjnych. Z kolei pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników nie muszą już przy składaniu wniosku o zawarcie umowy o refundację przedstawiać wykazu zawodów, w których będzie odbywać się przygotowanie zawodowe młodocianych. Takie zmiany wynikają z nowych rozporządzeń wydanych przez resort pracy.
1 lipca br. weszły w życie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej:
● z 24 czerwca 2014 r. w sprawie organizowania prac interwencyjnych i robót publicznych oraz jednorazowej refundacji kosztów z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne (dalej: rozporządzenie w sprawie prac interwencyjnych),
● z 25 czerwca 2014 r. w sprawie refundowania ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom (dalej: rozporządzenie w sprawie refundowania wynagrodzeń) .
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty