12.05.2014

Wynagradzanie nauczycieli za udział w egzaminie maturalnym

Nauczyciele otrzymują różne wynagrodzenia za uczestnictwo w egzaminie maturalnym. Wysokość odpłatności zależy bowiem od rodzaju egzaminu (ustny czy pisemny) i od statusu nauczyciela (egzaminatora).

Wysokość wynagrodzenia za udział w egzaminie dojrzałości zależy od przedmiotu i jego poziomu oraz od liczby zdających. Egzaminatorowi, będącemu przewodniczącym zespołu egzaminatorów sprawdzających i oceniających arkusze egzaminacyjne zdających część pisemną egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, przysługuje wynagrodzenie w wysokości 13% łącznej kwoty wynagrodzeń należnych egzaminatorom wchodzącym w skład danego zespołu, nie mniej jednak niż 150 zł.

Matura ustna

Część ustna egzaminu maturalnego polega na ocenianiu zdającego w szkole, którą ukończył. Obejmuje język polski, język obcy nowożytny i język mniejszości narodowej - dla absolwentów szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej. W 2014 r. odbywa się ona w terminie głównym od 5 do 30 maja, według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych (komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2013 r. w sprawie terminów sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w 2014 r.).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne