Interpretacja indywidualna z dnia 3 lipca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.362.2026.2.KS
Usługi świadczone przez fundację, będące zorganizowanymi zajęciami sportowymi zgodnie z celem statutowym fundacji, są zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, jeżeli są one niezbędne do organizowania i uprawiania sportu, nie są nastawione na zysk, a ich uczestnicy są osobami uprawiającymi sport.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 kwietnia 2026 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 lutego 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 czerwca 2026 r. (data wpływu 5 czerwca 2026 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
