Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.146.2026.2.JO
Usługi świadczone przez zagranicznych dostawców nie korzystają ze zwolnienia z VAT jako integralna część szkoleń finansowanych ze środków publicznych. Zastosowanie zwolnienia wymaga spełnienia określonych warunków podmiotowych i przedmiotowych, które nie są zaspokojone w ramach opisanego stanu faktycznego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 marca 2026 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 marca 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do nabywanych od podmiotów zagranicznych świadczeń na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 maja 2026 r. (wpływ 1 czerwca 2026 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
