Interpretacja indywidualna z dnia 8 czerwca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.351.2026.2.PR
Dochód z działalności badawczo-rozwojowej polegającej na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, będącego kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, podlega opodatkowaniu wg preferencyjnej stawki 5% w ramach IP Box, gdy działalność ta prowadzona jest systematycznie i twórczo oraz spełnia warunki ustawy o PIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 kwietnia 2026 r. wpłynął Pana wniosek sygnowany datą 21 stycznia 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 27 maja 2026 r. (wpływ 27 maja 2026 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
