Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.24.2026.2.JO
Spółka zagraniczna nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, wymagającego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur, z racji braku wystarczającej i niezależnej struktury personalno-technicznej na terytorium kraju. Wynika to z niespełnienia kryteriów samodzielności i stabilności działalności, a także relacji kontrolnych z podmiotami lokalnymi.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 stycznia 2026 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz braku obowiązku wystawiania i odbioru faktur za pomocą korzystania z KSeF. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 marca 2026 r. (wpływ 12 marca 2026 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
