Interpretacja indywidualna z dnia 18 marca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.735.2025.2.AW
Sprzedający 1, działając przy sprzedaży udziału we współwłasności nieruchomości, nie występuje w charakterze podatnika VAT, a transakcja ta nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Podjęte przez niego działania mieściły się w zakresie zarządu majątkiem prywatnym.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie uznania Sprzedającego 1 za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości, a tym samym transakcji za podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1) jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
