Interpretacja indywidualna z dnia 24 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.738.2025.4.KM
Wycofanie nieruchomości z majątku spółki jawnej do majątku prywatnego wspólnika stanowi odpłatną dostawę towarów podlegającą VAT, chyba że zostaną spełnione warunki do zwolnienia na mocy art. 43 ust. 1 pkt 10 Ustawy o VAT, a strony mogą zrezygnować z tego zwolnienia pod warunkiem zgodnego oświadczenia.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest:
- nieprawidłowe w zakresie:
- braku opodatkowania wycofania Nieruchomości z majątku Spółki jawnej do majątku prywatnego Wspólnika,
- braku obowiązku dokonania przez Spółkę jawną korekty podatku VAT na podstawie art. 91 ustawy o VAT,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
