Interpretacja indywidualna z dnia 27 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.47.2026.2.DJ
Podatnik, który przeniósł miejsce zamieszkania na terytorium Polski po dłuższym pobycie w Wielkiej Brytanii, ma prawo skorzystać z ulgi na powrót, o ile spełnia warunki dotyczące nieograniczonego obowiązku podatkowego i brak zamieszkania w Polsce w latach poprzedzających przeniesienie.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 stycznia 2026 r. wpłynął Pana wniosek z 9 stycznia 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 18 lutego 2026 r. (wpływ 18 lutego 2026 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Jest Pan (dalej: „Podatnik", „Wnioskodawca”) osobą fizyczną posiadającą polskie obywatelstwo oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
