Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.660.2025.2.DK
Podejmowana przez podatnika działalność w zakresie palenia i tworzenia unikatowych produktów – limitowanych kaw stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy o CIT. Wydatki na wynagrodzenia związane z B+R, subskrypcje aplikacji są kwalifikowane, zaś opłaty leasingowe za piec nie. Opłaty amortyzacyjne od środków trwałych są kwalifikowane przy wykorzystywaniu w B+R.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w zakresie ustalenia czy :
- podejmowana przez Spółkę działalność w zakresie palenia i tworzenia unikatowych produktów – limitowanych jednorodnych kaw, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 4a pkt 26-28 tej ustawy w zw. z art. 4. ust. 2 oraz 3 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. –
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
