Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.794.2025.3.MS
Sprzedaż działek nr 1 i 2 przez osobę fizyczną, która je odziedziczyła, nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż nie jest wykonywana jako działalność gospodarcza w rozumieniu art. 15 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 grudnia 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 15 grudnia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku od towarów i usług zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży działek nr 1 i nr 2.
Uzupełniła go Pani pismem z 23 grudnia 2025 r. (wpływ 29 grudnia 2025 r.) oraz pismem z 16 stycznia 2026 r. (wpływ 20 stycznia 2026 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
