Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.426.2025.3.ZK
Przychód z odsetek uzyskanych z lokaty powierniczo założonej na prywatnym rachunku prezesa, zgodnie z ustaleniami powiernictwa, stanowi przychód podatkowy spółki w pełnej kwocie brutto, traktując prezesa jako podmiot transparentny podatkowo. Wynagrodzenie prezesa za zarządzanie środkami jako powiernicza usługa uznawane jest za koszt uzyskania przychodu.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 lipca 2025 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie m. in. podatku dochodowego od osób prawnych. Uzupełnili go Państwo pismem z 19 sierpnia 2025 r. - w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
