Brak prawa do odliczenia VAT z tytułu realizacji projektu modernizacji budynku użyteczności publicznej przez miasto - Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.519.2025.1.MWJ
Jednostki samorządu terytorialnego nie są uprawnione do odliczenia podatku naliczonego, jeśli towary i usługi są nabywane wyłącznie do czynności niepodlegających opodatkowaniu VAT, nawet gdy te czynności są związane z wykonaniem zadań własnych gminy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 maja 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „(...)” w zakresie budynku użyteczności publicznej, tj. Domu .... Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
