Sprzedaż nieruchomości przez osoby fizyczne a status podatnika VAT - Interpretacja indywidualna z dnia 7 maja 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.98.2025.2.KM
Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej na cele mieszkaniowe, nie będąca efektem zorganizowanej działalności gospodarczej w zakresie obrotu nieruchomościami, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
20 lutego 2025 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości (lokalu mieszkalnego wraz z garażem). Uzupełnili go Państwo pismem z 25 kwietnia 2025 r. (wpływ 25 kwietnia 2025 r.) - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
