Obliczanie średniego miesięcznego wynagrodzenia dla celów CIT w kontekście liczby osób i tytułów zatrudnienia - Interpretacja indywidualna z dnia 6 maja 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.101.2025.2.KM
Przy obliczaniu średniej miesięcznej wynagrodzenia na podstawie art. 28m ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT, suma wynagrodzeń powinna być dzielona przez liczbę zatrudnionych osób, a nie tytułów zatrudnienia. Wynagrodzenie prokurenta, jako przychód z innych źródeł, nie jest wliczane w te obliczenia.
Interpretacja indywidualna
- stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 lutego 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
