Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.44.2025.2.PC
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 stycznia 2025 r., wpłynął Państwa wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 marca 2025 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”). Wnioskodawca prowadząc działalność gospodarczą na terytorium Polski zajmuje się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem zaawansowanych systemów sterowania przeznaczonych do sprzętów gospodarstwa domowego (AGD). Wnioskodawca nie prowadzi działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
Głównymi produktami Wnioskodawcy są moduły sterowania oraz moduły elektroniczne umożliwiające sterowanie sprzętem AGD takimi jak okapy kuchenne, odkurzacze, maszynki do mielenia mięsa itd. Produkty Wnioskodawcy charakteryzują się wykorzystaniem najnowszych struktur, technologii oraz materiałów stosowanych w branży elektronicznej. Projektowane i wykonywane przez Wnioskodawcę rozwiązania wykorzystują sterowanie za pomocą tradycyjnych pokręteł czy przełączników oraz innowacyjne rozwiązania np. oparte o sterowanie gestami, które rozpoznawane są w trzech wymiarach oraz odpowiednio interpretowane przez zastosowane chipy elektroniczne czy sterowanie za pośrednictwem bezprzewodowych sieci komputerowych lub dotyku.
Wnioskodawca prowadzi działalność o charakterze badawczo-rozwojowym, co ma służyć zapewnieniu swoim klientom Produktów najwyższej jakości, przy uwzględnieniu zmieniających się warunków rynkowych oraz preferencji odbiorców. Działania te polegają m.in. na wprowadzaniu innowacji produktowych, zabezpieczeniu praw własności intelektualnej do tych innowacji, współpracy z jednostkami naukowymi oraz ich ciągłemu udoskonalaniu (dalej: „działalność badawczo-rozwojowa” lub „działalność B+R”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
