Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.505.2024.2.MM
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 października 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 listopada 2024 r. (wpływ do tutejszego organu 26 listopada 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Orzeczeniem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w A, z dnia 1 lutego 2022 r., znak: (...), został Pan zaliczony do stopnia niepełnosprawności - lekkiego; symbol przyczyny niepełnosprawności: (...). Orzeczenie wydano bezterminowo - tj. na stałe.
Również Orzeczeniem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w A, z dnia 7 grudnia 2021 r., znak: (...), Pana żona została zaliczona do stopnia niepełnosprawności - lekkiego; symbol przyczyny niepełnosprawności (...). Orzeczenie wydano bezterminowo - tj. na stałe.
W okresie istotnym dla sprawy, to jest od 2021 r. do dnia dzisiejszego, jest Pan właścicielem samochodu osobowego zakupionego w całości ze środków Pana i żony, z którego korzysta Pan wspólnie z żoną. Ponadto wspólnie z żoną rozliczali Państwo podatek i złożyli na druku PIT-37 coroczne zeznania podatkowe. W rozliczeniu podatkowym za 2022 r. nie uwzględniali Państwo kosztów używania samochodu osobowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty