Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.103.2024.1.TW
Skutki podatkowe wystąpienia przez spółkę z o.o. ze spółki komandytowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 października 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 30 września 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wystąpienia przez spółkę z o.o. ze spółki komandytowej. Uzupełnił go Pan pismem z 18 października 2024 r. (wpływ 18 października 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym opodatkowanym w Polsce od całości osiąganych przez siebie przychodów (dochodów).
Wnioskodawca jest wspólnikiem (komplementariuszem) w spółce (…) Sp. z o.o. i spółka Sp. k. (dalej jako „Spółka Komandytowa”) (KRS: (…)). Wnioskodawca wniósł do Spółki Komandytowej wkład pieniężny w wysokości 5.000,00 zł.
Spółka Komandytowa jest polskim rezydentem podatkowym opodatkowanym w Polsce od całości osiąganych przez siebie przychodów (dochodów). Spółka Komandytowa jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).
Pozostałymi wspólnikami Spółki Komandytowej są:
a) spółka (…) Sp. z o.o. (dalej jako „Spółka z o.o.”) (KRS: (…)):
• Spółka z o.o. jest komplementariuszem w Spółce Komandytowej;
• Spółka z o.o. wniosła do Spółki Komandytowej wkład niepieniężny w postaci prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 ustawy Kodeks cywilny, tj. cały zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, a w szczególności własność towarów, urządzeń, środków obrotowych, ruchomości, środków trwałych, środków pieniężnych, koncesje, zezwolenia, prawa i obowiązki z umów handlowych, umów najmu, dzierżawy, wierzytelności, księgi handlowe i wszelkie dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, tajemnicę przedsiębiorstwa, know-how itp. – o łącznej wartości (...) zł;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty