Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.489.2024.3.MR
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą komplementariuszom zysku oraz możliwość zastosowania odliczenia podatkowego i pomniejszenia komplementariuszowi podatku dochodowego.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 lipca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Wniosek został przez Państwa uzupełniony w odpowiedzi na wezwanie pismem z 3 września 2024 r. (data wpływu 9 września 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
A Spółka komandytowa (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną pod adresem ul. B X/X, XX-XXX C. Spółka legitymuje się numerem NIP: (...), KRS: (...) oraz REGON: (...).
Działalność Wnioskodawcy opiera się głównie na handlu spekulacyjnym na instrumentach finansowych oraz przychodach prowizyjnych z tym handlem powiązanych. W ramach prowadzonej działalności planowane są cztery główne źródła przychodów:
1)przychody z handlu na kontraktach na różnice kursowe,
2)prowizje od zysku kopiujących udostępniony sygnał,
3)prowizje od obrotu wprowadzonych klientów,
4)wynagrodzenie za handel prop-trading.
Podstawą do wszystkich przychodów będzie handel na instrumentach finansowych, w szczególności na kontraktach na różnice kursowe, opartych o instrument bazowy. Instrumentami bazowymi będą w szczególności kursy walut, indeksy giełdowe oraz notowania towarów, np. złoto, srebro, platyna, kawa, ropa itp.
Wszystkie operacje będą wykonywane na rachunkach otwartych u brokerów oferujących instrumenty finansowe, w celach spekulacyjnych. Brokerzy, u których będzie odbywał się handel, umożliwiają możliwość rozliczenia tych kontraktów jedynie w formie gotówkowej. Nie ma możliwości rozliczania tych kontraktów w formie dostawy towaru, którego cena jest podstawą do określenia aktualnej ceny kontraktu u brokera. Wszystkie kontrakty na różnice kursowe, na których będzie odbywał się handel, są kontraktami bezterminowymi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty