05.09.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.418.2024.2.MMA

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją działań w ramach projektu.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 lipca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją działań w ramach projektu pn. „(...)”.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 sierpnia 2024 r. (data wpływu 9 sierpnia 2024 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Przedsięwzięcie realizowane w ramach (...) w ramach programu (...) oraz w ramach programu priorytetowego współfinansowanie Programu X umowa nr (...) z A.

Tytuł Projektu: „(...)”.

Podmiot Realizujący:

B formalny wnioskodawca, partner w projekcie.

Pozostali współbeneficjenci:

1.C;

2.D;

3.E;

4.F;

5.G;

6.H.

B. w ramach swojej struktury posiada jednostkę - Y, które jest właściwym podmiotem realizującym projekt. Centrum powstało (...) 1991 roku. Jest wydzielonym zakładem B i działa w formule „non for profit”. Jego podstawowym zadaniem jest pozyskiwanie, gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o środowisku naturalnym.

Czas trwania: 1 stycznia 2023 r. do 30 czerwca 2029 r.

Cele i działania projektu.

Głównym celem projektu (...) jest zwiększenie potencjału adaptacyjnego co najmniej 10 000 miast UE poprzez wdrożenie innowacyjnych systemów monitorowania błękitno-zielonej infrastruktury ((...)) i wspieranie decyzji z wykorzystaniem teledetekcji.

Narastające zagrożenia klimatyczne i negatywne skutki postępującej urbanizacji przekładają się na postępujące obniżanie kondycji (...) w miastach. Zmniejsza to szanse miast na skuteczną i kosztowo efektywną adaptację do zmian klimatu. Ponadto, miastom UE często brakuje wiedzy, która pozwoliłaby precyzyjnie wskazać priorytetowe obszary realizacji skutecznej adaptacji. Aby możliwe było prowadzenie działań adaptacyjnych polegających na wdrażaniu rozwiązań opartych o przyrodę ((...)), w tym przebudowę (...), potrzebny jest dostęp do wiedzy o lokalizacji i nasileniu problemów związanych z negatywnym oddziaływaniem zmian klimatu, zarówno na poziomie kontynentalnym, jak i lokalnym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne