Interpretacja indywidualna z dnia 10 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.600.2024.1.MWJ
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 lipca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu pn.: „(...)”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Gmina ... (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT, podatek) jako podatnik VAT czynny. Z dniem 1 stycznia 2017 r. Gmina dokonała centralizacji rozliczeń VAT ze swymi jednostkami budżetowymi.
Gmina złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ...(dalej: WFOŚiGW) wniosek o dofinansowanie w formie dotacji zadania pn. „(...)” (dalej: Zadanie lub Projekt).
W ramach realizacji Zadania planowane jest wykonanie: (...).
Źródłem finansowania przedmiotowego zadania będą wyłącznie środki budżetu Gminy oraz WFOŚiGW.
Czynności planowane w ramach realizacji zadania mają na celu poprawę kondycji drzewostanu rosnącego na terenie parku. Wykonanie prac konserwatorskich jest konieczne w celu zachowania wartości przyrodniczych i estetycznych tego obiektu. Wymienione wyżej zabiegi zdecydowanie polepszą stan sanitarny, zdrowotny i mechaniczny drzew. Cięcia pielęgnacyjne pozwolą poszczególnym drzewom osiągnąć niezbędną przestrzeń życiową umożliwiającą swobodną rozbudowę korony charakterystycznej dla konkretnego gatunku. Wykonane zabiegi pozwolą zachować pierwotny charakter istniejącej zieleni o bardzo dużej wartości zabytkowej, jak i przyrodniczej. Stanowi ona bowiem historyczny zespół zieleni wysokiej o dużej wartości ekologicznej. Ponadto ze względu na postępujące zmiany w środowisku naturalnym, dotychczasowe siedliska ptaków są zagrożone różnymi czynnikami, co wpływa na liczebność wielu gatunków. Budki lęgowe mają na celu ułatwienie bytowania ptakom w trudnych warunkach miejskich, mają pełnić funkcję zastępczego miejsca rozrodczego, a jednocześnie są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na ochronę wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Dodatkowo montaż tablic edukacyjnych ma za zadanie podniesienie świadomości ekologicznej osób odwiedzających park.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty