Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.285.2024.1.JO
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe w zakresie uznania sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów Kupującym za pośrednictwem Platformy za usługi elektroniczne, nieuznania Pana za podatnika podatku VAT w odniesieniu do transakcji sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów za pośrednictwem Platform w stosunku do Kupujących, miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz nieprawidłowe w zakresie dokumentacji sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów na rzecz Platform.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 czerwca 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 24 maja 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów Kupującym za pośrednictwem Platformy za usługi elektroniczne, uznania Pana za podatnika podatku VAT w odniesieniu do transakcji sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów za pośrednictwem Platform w stosunku do Kupujących, miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz sposobu dokumentacji sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów na rzecz Platform. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego:
Wnioskodawca będący polskim rezydentem podatkowym prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą (…) (dalej jako: „Wnioskodawca”). Przedmiot głównej działalności gospodarczej stanowi PKD (…). Wnioskodawca zarejestrowany jest jako podatnik VAT czynny. Wnioskodawca nie jest jednak zarejestrowany w Polsce do procedury szczególnej OSS – One Stop Shop.
W ramach działalności gospodarczej Wnioskodawca rozpoczął sprzedaż produktów cyfrowych, tj. wirtualnych przedmiotów funkcjonujących w grach komputerowych, w postaci (…) (dalej jako: „Wirtualne Przedmioty” lub „Produkty Cyfrowe”). Wnioskodawca nabywa Wirtualne Przedmioty od podmiotów trzecich, a następnie je odsprzedaje w stanie nieprzetworzonym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty