04.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 4 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.220.2024.1.MMA

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na wykonywaniu przedstawień teatralnych, w których sam bierze udział, jak i ze wsparciem innych wykonawców, z którymi rozlicza się na podstawie odrębnych umów zlecenie - jak wynika z opisu sprawy - stanowią usługi kulturalne, które świadczy Wnioskodawca, jako indywidualny twórca w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w wyniku których Wnioskodawca tworzy utwory (przedstawienia teatralne), a usługi te są wynagradzane w formie honorarium, to usługi te korzystają/będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 kwietnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 10 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Pan W.G. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (...). Nie jest Pan zarejestrowany dla potrzeb VAT - korzysta Pan ze zwolnienia podmiotowego z VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT ze względu na wysokość osiąganych obrotów.

Jest Pan artystą wykonawcą i w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej wystawia Pan przedstawienia artystyczne w postaci przedstawień teatralnych (dalej: „Przedstawienia Teatralne).

Repertuar Przedstawień Teatralnych adresowany jest głównie do widowni dziecięcej w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przedstawienia Teatralne są wykonywane przez Pana na żywo. Każde z Przedstawień Teatralnych posiada indywidualny charakter, tj. wyróżnia się niepowtarzalnością, oryginalnością i stanowi wyraz Pana indywidualnej twórczości.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne