Interpretacja indywidualna z dnia 8 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.259.2024.2.MG
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 marca 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 1 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną prowadzącą od 1 grudnia 2023 r. jednoosobową działalność gospodarczą w ramach której świadczy usługi manualnego testowania oprogramowania dla kontrahenta z branży IT. Wnioskodawczyni jest polskim rezydentem podatkowym oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni w roku 2024 rozlicza się w zakresie swoich dochodów na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i taką formę opodatkowania w zakresie podatku dochodowego zamierza kontynuować w latach następnych.
Wniosek w zakresie wyboru formy opodatkowania złożony został w systemie CEIDG w terminie przewidzianym przepisami prawa, pozwalającym na wybór właściwej formy opodatkowania a więc do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym Wnioskodawczyni osiągnęła pierwszy przychód w roku podatkowym 2024. Prowadzona przez Wnioskodawczynię działalność gospodarcza jest działalnością usługową w myśl art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wnioskodawczyni uzyskuje przychody jedynie ze świadczenia usług wskazanych we wniosku. Przedmiotem niniejszego wniosku jest rok 2024 oraz lata następne w zakresie usług jakie Wnioskodawczyni wykonuje na rzecz jednego kontrahenta (dalej: „Zleceniodawca”) w ramach zawartej Umowy o współpracy. Zadania Wnioskodawczyni na podstawie wskazanej umowy dotyczą usług testowania manualnego oprogramowania, które są sklasyfikowane pod numerem PKWiU 62.02.30.0 – usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego. Wnioskodawczyni nie wpływa w sposób bezpośredni lub pośredni na kształt, zarys oraz strukturę wytworzonego oprogramowania, które poddaje manualnym testom. Nie świadczy doradztwa również w zakresie wytworzonego oprogramowania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty