Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.62.2024.2.MJ
Przychody ze świadczenia przez Panią opisanej we wniosku działalności dotyczącej Usług Menadżera Produktu sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 62.01.11.0 należy objąć 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy.
Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 16 stycznia 2024 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług.
Uzupełniła go Pani - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 14 marca 2024 r. (wpływ 14 marca 2024 r.) oraz pismem z 11 kwietnia 2024 r. (wpływ 11 kwietnia 2024 r.), a także pismem z 26 kwietnia 2024 r. (wpływ 26 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Jest Pani osobą fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada Pani nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju, w myśl art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.; dalej: „ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych”).
Opis Pani działalności
Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą w ramach, której świadczy Pani usługi zarządzania produktem („Produkt”) będąc zatrudnioną na stanowisku Menadżera/Właściciela Produktu (ang. Product Manager) przez zagranicznego kontrahenta („Usługi Menadżera Produktu”).
Usługi te świadczone są na podstawie umowy cywilnoprawnej podpisanej przez Panią z kontrahentem.
Usługi Menedżera Produktu polegają na zrozumieniu i rozwoju biznesowej wizji Produktu i przekazywaniu jej pozostałym członkom organizacji uczestniczącym w wytwarzaniu Produktu. W związku jednak z brakiem wykształcenia wyższego w dziedzinie informatyki, pełni Pani przede wszystkim rolę zarządczą, polegającą na koordynacji prac, priorytetyzacji i zarządzaniu zespołami oraz dokonywaniu analiz wymagań biznesowych związanych z Produktem, w tym m.in. analiz oferty konkurencji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty