16.01.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.800.2023.2.ID

Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolem 62.02.30.0.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 listopada 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 25 października 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczyokreślenia stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolem 62.02.30.0. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło 28 grudnia 2023 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego (ostatecznie sformułowany w uzupełnieniu wniosku)

Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą od 2 marca 2015 r. określoną w PKD pod symbolem 62.01.Z. Działalność związana z oprogramowaniem. Jest Pan opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Prowadzona działalność wg PKWiU sklasyfikowana jest wg symbolu PKWiU 62.02.30.0 „Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego”.

Prowadzona działalność jest działalnością usługową w myśl art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Oświadczenie o wyborze formy opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych złożył Pan Naczelnikowi Urzędu Skarbowego 17 stycznia 2022 r.

W ramach prowadzonej działalności świadczy Pan wyłącznie następujące usługi:

·przygotowywanie danych pod testy manualne oprogramowania - przygotowuje Pan dane pod testy manualne oprogramowania, tzn. jest Pan odpowiedzialny za znalezienie lub wymyślenie szczegółowych danych, które będą użyte w celu sprawdzenia danych funkcjonalności w oprogramowaniu w oparciu o specyfikację techniczną, jaka jest przedstawiona przez analityków biznesowych, bądź ogólnoużytkowe przyjęte normy danych funkcjonalności. Wymyślanie, bądź samo przygotowanie wcześniej znalezionych danych testowych zazwyczaj dotyczy wartości, jakie np. w wyniku testowania formularza można wprowadzić w jego pola. Zakres, jaki obejmuje przygotowanie takich danych zależy od specyfiki oprogramowania jaką Pan testuje, tzn. jakie funkcjonalności będzie posiadało dane oprogramowanie. Najczęściej przygotowuje Pan zakres wartości, jakie pole może przyjąć oraz taki, jakiego nie może, aby sprawdzić przypadki pozytywne i negatywne. Dane te są to różnego rodzaju znaki, w tym znaki specjalne, liczby, litery. Efektem przygotowania takich danych jest wytworzenie danych testowych, które zapewniają sprawdzenie danych funkcjonalności w oprogramowaniu i upewnienie się, że jest ono odpowiedniej jakości;

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne