Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.543.2023.2.MC
Ulga badawczo-rozwojowa
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 24 lipca 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 18 lipca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 października 2023 r. (wpływ 3 listopada 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych
(…) (dalej: Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w myśl art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 z późn. zm., dalej jako: Ustawa PIT). Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce cywilnej (…) (dalej: Spółka), która działa w branży IT poprzez opracowywanie oraz dostarczenie zaawansowanych rozwiązań informatycznych w formie systemów, programów bądź innych funkcji (dalej: Oprogramowanie). Spółka uzyskuje przede wszystkim przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych.
Spółka tworzy wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązania związane z Oprogramowaniem dla klientów prowadzących działalność w różnych sektorach gospodarki (dalej: Klienci). Realizacja zleceń integracji, automatyzacji i optymalizacji procesów (dalej: Projekty) polega zarówno na opracowaniu nowego oprogramowania (kodu źródłowego, nowej architektury systemów, aplikacji), jak również na rozwoju i udoskonaleniu obecnie wykorzystywanego przez Klienta oprogramowania (takiego jak systemy finansowo-księgowe lub logistyczne).
Prace nad Projektami zazwyczaj rozpoczynają się od złożenia zapytania ofertowego przez Klienta, w którym adresuje on problemy towarzyszące prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Spółka następnie przeprowadza rewizję procesów (głównie poprzez spotkania robocze z Klientem), identyfikuje potencjalnie, możliwe do wprowadzenia rozwiązania systemowe. Efektem tego jest powstanie koncepcji, która następnie w formie prezentacji prezentowania jest Klientowi. Po akceptacji rozwiązania przez Klienta Spółka jest w całości odpowiedzialna za stworzenie Oprogramowania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty