Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.341.2023.2.JŚ
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw.IP Box).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w części dotyczącej uznania działalności spółki, za działalność badawczo-rozwojową oraz możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (pytanie nr 1) jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
8 maja 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 7 sierpnia 2023 r. (wpływ 9 sierpnia 2023 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania:X
2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania:Y
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
.... (dalej jako: Wnioskodawca) jest wspólnikiem w ...... (dalej jako: Spółka), której siedziba znajduje się na terytorium Polski.
Spółka produkuje wyrób w postaci urządzenia służącego do pomiaru mocy …(dalej: Miernik mocy). Dane zarejestrowane i przetworzone przez Miernik mocy udostępniane są za pomocą protokołu …. Z Miernikiem mocy współpracują komputery …oraz urządzenia mobilne wspierające protokoły ….
Prawidłowe działanie Miernika mocy oparte jest na oprogramowaniu wytworzonym od podstaw przez Spółkę i zainstalowanym w Mierniku mocy. Oprogramowanie obejmuje autorskie (wytworzone przez Spółkę) algorytmy przetwarzania informacji, odpowiadające za prawidłowy pomiar mocy generowanej przez rowerzystę. Wytworzenie i udoskonalanie oprogramowania obejmuje również fazę testów i walidacji tj. czy oprogramowanie zainstalowane w Mierniku mocy prawidłowo mierzy wielkości fizyczne. Wytworzenie Oprogramowania i jego ciągłe udoskonalanie wymaga zaangażowania specjalistów IT w zakresie programowania (Spółka zatrudnia takich specjalistów). Spółka wytwarza Miernik mocy przy użyciu wyłącznie własnych komponentów i własnych zasobów (klient nie dostarcza żadnych komponentów lub zasobów dla celów wytworzenia Miernika mocy).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty